Promosyonda Geri Dönüşümlü Ürünler

Geri dönüşüm yeniden değerlendirilebilme olanağı olan atıkların çeşitli işlemlerden geçerek üretim sürecine tekrar dahil olmasıdır. Sektörümüzde büyük önem taşımaktadır.

Kullanılmış madde atıklarının geri dönüşümünü gerçekleştirerek çevre kirliliğinin artmasını önleyebiliriz. Kağıt geri dönüşümü mümkün olabilen bir maddedir. Hurda kağıdı tekrar kağıt imalatında kullandığımızda hava kirliliğini %74-94, su kirliliğini %35, su kullanımını %45 azaltabiliriz. Örneğin bir ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 20 ağacın kesilmesini engelleyebiliriz. Öyleyse çevremize, ülke ekonomisine ve kendimize olan sorumluluğumuzun gereği olarak yeniden dönüşüm projesi içinde yer almamız gerekmektedir. Günümüzde teknoloji kullanılarak birçok maddenin geri dönüşümü gerçekleştirilmektedir.

Doğa Dostu Promosyon

Geri dönüşümlü ürünler son yıllarda her sektörde olduğu gibi promosyon sektöründe de rağbet görmekte ve günden güne çok daha fazla çeşit ürün sunulmaktadır.

Hurda kağıtların geri dönüşümü sonucunda şu ürünler elde edilmektedir:

•Oluklu mukavva (buzdolabı, TV ve benzeri ürünlerin ambalaj kutuları).

•İlaç, deterjan ve diğer ürünlerin ambalaj kuruları, peçete, mendil, tuvalet kağıdı, defter, kitap, yumurta kartonları.

•Çatı kaplama malzemeleri.

Ayrıca atık kağıtların ülke içinde toplanıp kullanılması ile yurt dışından selüloz ve atık kağıt ithalinin azalması sağlanarak önemli ölçüde tasarruf elde edilecektir. Atık kağıtların toplanması, tasnifi ve nakliyesi dolayısıyla da yeni iş alanları ortaya çıkacaktır. 

Doğaya katkıyı yaşayan bir canlı olarak gelecek nesillere borç biliriz.